fbpx

Įranga
baseinams, chemija ir priedai

Baseinų įrengimas: viskas, ko reikia sklandžiam baseino eksploatavimui

Kiekvieno, net ir mažiausio baseino įrengimas turi būti gerai apgalvotas. Atitinkamos baseinų priežiūros priemonės (baseinų chemiją), bei įranga baseinams yra tai ką reikia numatyti baseino nepriekaištingam darbui.

Pagal svarbumą įranga baseinams skirstoma į dvi grupes. Pirmoji ir svarbiausia baseinų įrangos grupė – baseinų filtravimo įranga, užtikrinanti visų mechaninių dalelių filtravimą iš vandens. Norint, kad vandenyje ištirpę teršalai taptų nuosėdomis ir patektų į baseinų filtravimo įrangą, reikia pasirinkti atitinkamas baseinų priežiūros priemones (chemiją).

Antroji priemonių grupė yra labiau individuali – apšvietimas, masažinės srovės ar kitokia pramogų ir sveikatinimo įranga.


Būtinoji baseinų įranga

Būtinoji baseinų priežiūra susideda iš

Mechaninio vandens filtravimo

Vandens cheminės sudėties stebėjimo ir dozavimo

Baseino dugno valymo


Pagrindinė įranga baseinams

Esant poreikiui ir atsižvelgiant į baseino paskirtį, galima įsigyti šią baseinų įrangą ir priedus:

Baseino filtras

Vandens PH matuoklis

Dugno valymo įranga

Ir daugelį kitų aksesuarų ir įrengimų


Papildoma įranga baseinams

Esant poreikiui ir atsižvelgiant į baseino paskirtį, galima įsigyti ir šiuos baseinų priedus:

Vandens šildytuvas

Baseino uždangalas

Baseino plėvelė

Baseino kopėtėlės

Masažo sistemos

Priešpriešinio plaukimo srovė

Vandens kaskados

Kokiems darbams pasiruošti ir ko tikėtis norint baseino kieme?

Įsirengus baseiną, neužtenka tiesiog užpildyti jį vandeniu. Sklandžiam, higieniškam ir ilgalaikiam baseino funkcionavimui reikalinga priežiūra ir jai skirta speciali įranga.


Štai keletas punktų, nusakančių, ko gali pareikalauti Jūsų baseinas:

Baseino vandens valymo įranga tikriausiai bus įrengta Jūsų namo katilinėje ar kitoje panašioje patalpoje (jei tokių patalpų neturite, įrangą galima hermetiškai užkasti šalia baseino).

Stovintis vanduo ima rūgti, tad būtina jį reguliariai išjudinti. Tam yra skirta baseino filtravimo sistema, kurią primygtinai rekomenduojame bet kokiam baseinui.

Kartą per savaitę reikėtų pamatuoti baseino vandens pH (rūgštingumą/šarmingumą) bei deguonies ir chloro koncentraciją. Jeigu kažkuris rodmuo neatitiks normos, reikės naudoti vandens priežiūrai skirtus produktus.

Taip pat patariame kartą per savaitę specialiais šepečiais nušveisti baseino dugną bei sienas. Šį darbą atlikti pagelbės specialus siurblys.

Teleskopinis baseino stogas ar kitoks uždangalas, jo priežiūrą stipriai supaprastins – į baseiną pateks mažiau dulkių ar kitokių smulkmenų iš aplinkos.

Montuojant baseino filtravimą įrengus specialias, bakterijas naikinančias ultravioletines lempas (UV), galima stipriai sumažinti vandens priežiūrai naudojamos chemijos kiekį.


Jei baseinas bus įrengtas kokybiškai ir apgalvotai, jokių ypatingų sunkumų nepatirsite

Toks darbų ir rūpesčių sąrašas gali atvėsinti norą turėti baseiną, tačiau nevertėtų nerimauti. Protingai paruoštas baseino įrengimas apsaugos Jus nuo papildomų išlaidų jį eksploatuojant. Mes viskuo pasirūpinsime ir viską parodysime. Jau daugiau nei 12 metų dirbame šioje srityje. Konsultuojame architektus ir projektuotojus, dalyvaujame rengiant techninius dokumentus objektams, kuriuose bus įrengti baseinai, numatome, kokių patalpų, angų bei tranšėjų prireiks tam, kad racionaliai būtų išdėstyta visa baseinų valymo ir kitokia įranga. Atliekame tiek įrangos montavimą, tiek jos priežiūrą, konsultuojame dėl baseino eksploatacijos bei atliekame garantinius bei pogarantinius remontus. Dirbame tiek su nedideliais, kiemuose montuojamais baseinais, tiek su sudėtingais automatizuotais vandens pramogoms skirtais projektais.

Žinoma, visą norimą ir reikiamą baseinų įrangą patogiausia įsigyti kartu su pačiu baseinu. Mes galime aprūpinti savo užsakovus viskuo – nuo smulkiausių baseino vamzdyno komponentų, iki sudėtingų technologinės įrangos automatizavimo sprendimų. Taip pat teikiame konsultacijas šiais klausimais.

Vytautas Kėvišas

UAB „Aqua Spektras“ vadovas


Susisiekite su mumis ir papasakokite savo viziją. Mes padėsime išsirinkti geriausią variantą kainos ir kokybės atžvilgiu.